foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Polski Klub Kawaleryjski jest patriotycznym, dobrowolnym, niepolitycznym, samorządnym i trwałym stowarzyszeniem niezarobkowym osób fizycznych, których celem jest kultywowanie i kontynuowanie tradycji kawalerii i jazdy polskiej. Więcej...

Kawaleria.org

Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

W związku z faktem, że w piątek 20 marca 2020 r., z powodu pandemii koronawirusa, Premier RP Mateusz Morawiecki wprowadził stan epidemii na terenie całego kraju, a tym samym wprowadzając zakaz zgromadzeń, Zarząd PKK podjąć decyzję o odwołaniu Walnego Zebrania PKK, planowanego na dzień 4 kwietnia br., w Gnieźnie.

W następstwie powyższego Zarząd PKK poinformuje członków stowarzyszenia o zorganizowaniu Walnego Zebrania PKK w możliwie najbliższym terminie, który umożliwi poprzez przepisy prawne władz RP, swobodę zgromadzeń na terenie kraju. Wówczas Zarząd PKK poinformuje członków Klubu, na mocy kolejnej uchwały, o terminie Walnego Zebrania Stowarzyszenia. Liczymy, iż ta sposobność nastąpi w najbliższym możliwym czasie, tak aby wypełnić zapisy Statutu PKK.W tym miejscu Zarząd PKK pragnie poinformować, iż sprawozdanie finansowe PKK za 2019 r. zostało sporządzone przez biuro rachunkowe i stan finansów PKK prezentuje poziom umożliwiający poprawne funkcjonowanie stowarzyszenia. Ponadto, po analizie dokumentów Zarząd PKK, drogą elektroniczną, podjął decyzję o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego PKK za 2019 r.

Mając na względzie powyższe fakty, vice prezes PKK Mirosław Krzemiński został upoważniony przez zarząd do przedstawienia – do wglądu, dokumentów Zarządu PKK z działalności w 2019 r., Komisji Rewizyjnej Klubu, wypełniając tym samym zapisy statutu PKK, w zakresie obowiązków zarządu PKK i praw statutowych Komisji Rewizyjnej.

W związku z zaistniałą sytuacją, ograniczającą możliwość zgromadzeń oraz kontakty bezpośrednie z członkami PKK, Zarząd Klubu będzie w najbliższym czasie komunikował się z członkami PKK drogą elektroniczną, sporządzając Komunikaty Informacyjne PKK, który jako numer 1, właśnie Państwo otrzymaliście. W ramach tej formy komunikowania Zarząd PKK przygotuje szereg informacji na temat swojej działalności w minionym roku oraz zaprezentuje działania zaplanowane na bieżący 2020 rok.

Liczymy, że w związku z niełatwą sytuacją w Kraju, członkowie PKK utrzymają kontakt z Zarządem PKK oraz będą prowadzić działania w ramach Oddziałów Terenowych, koncentrując się na działalności statutowej oraz niosąc, w tej trudnej sytuacji, pomoc najbardziej potrzebującym członkom własnych rodzin, przyjaciołom, oraz sąsiadom, do czego gorąco zachęca Zarząd PKK.

W wypadku potrzeby uzyskania jakiejkolwiek pomocy ze strony Zarządu PKK, przez członków naszego stowarzyszeni, prosimy o kontakt drogą e-mailową na adres prezesa PKK lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z wyrazami szacunku i kawaleryjskim pozdrowieniem:

Ku Chwale Kawalerii!!!

Za Zarząd PKK
Marek DRAGAN
Prezes Zarządu PKK