foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Polski Klub Kawaleryjski jest patriotycznym, dobrowolnym, niepolitycznym, samorządnym i trwałym stowarzyszeniem niezarobkowym osób fizycznych, których celem jest kultywowanie i kontynuowanie tradycji kawalerii i jazdy polskiej. Więcej...

Kawaleria.org

Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

Mamy za sobą udział w obchodach 100-lecia bitwy pod Komarowem, która miała miejsce 31 sierpnia 1920 r. Tegoroczne uroczystości miały szczególny charakter, gdyż związane były z centralnymi uroczystościami Święta Kawalerii Polskiej ustanowionego przez ministra Obrony Narodowej, w dniu 31 sierpnia, na pamiątkę zwycięskiego boju pod Komarowem w 1920 roku. Z tej okazji Polski Klub Kawaleryjski, jako partner współpracujący ze Stowarzyszeniem Bitwa pod Komarowem – organizatorem przedsięwzięcia, wystawił reprezentację konną i pieszą, by w dniach 28-30 sierpnia br. dołączyć do tych wszystkich, którym droga jest tradycja jazdy polskiej.

Czytaj więcej: PKK w 100-lecie Bitwy pod Komarowem

Szanowne Koleżanki i Koledzy!


W związku z faktem, że w piątek 20 marca 2020 r., z powodu pandemii koronawirusa, Premier RP Mateusz Morawiecki wprowadził stan epidemii na terenie całego kraju, a tym samym wprowadzając zakaz zgromadzeń, Zarząd PKK podjąć decyzję o odwołaniu Walnego Zebrania PKK, planowanego na dzień 4 kwietnia br., w Gnieźnie.

Czytaj więcej: KOMUNIKAT INFORMACYJNY Nr 1/2020

W piątek 31 maja w Krojantach Zarząd Fundacji "Szarża pod Krojantami" dokonał ostatecznego zatwierdzenia programu uroczystości i widowiska, w ramach obchodów 80 rocznicy boju 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami. Spotykamy się 1 września 2019 r. w pierwszą niedzielę miesiąca.

Poniżej zamieszczamy pełny program.

Czytaj więcej: Szarża pod Krojantami 2019 - Program uroczystości

W imieniu Polskiego Klubu Kawaleryjskiego oraz organizatorów widowiska historyczno – militarnego pt. „Szarża pod Krojantami 2019”, już po raz XVII–ty zapraszam do udziału w przedsięwzięciu, wszystkich miłośników tradycji oręża polskiego. Uroczystości upamiętniające szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich, pod Krojantami k. Chojnic, odbędą się w dniu 1 września br., z okazji 80. rocznicy tego kawaleryjskiego boju.

Jest to najstarsze i największe w Polsce kawaleryjskie widowisko historyczno – militarne, warte uwagi i zainteresowania każdego współczesnego kawalerzysty, które w latach poprzednich gromadziło ponad 20 tysięcy widzów.

Czytaj więcej: Szarża pod Krojantami 2019 - Zaproszenie