foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Polski Klub Kawaleryjski jest patriotycznym, dobrowolnym, niepolitycznym, samorządnym i trwałym stowarzyszeniem niezarobkowym osób fizycznych, których celem jest kultywowanie i kontynuowanie tradycji kawalerii i jazdy polskiej. Więcej...

Kawaleria.org

Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

POLSKI KLUB KAWALERYJSKI serdecznie dziękuje wszystkim DARCZYŃCOM, którzy wsparli w 2021 roku nasze działania, w tym zbiórkę środków na Budowę Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Komarowie, poprzez wpłaty dokonane, na podstawie środków z tytułu 1 procenta, odliczanego od podatku dochodowego. W minionym 2021 roku na rzecz PKK wpłacono kwotę w 6 265,60 zł, w tym 1 630,00 zł, na Komitet Budowy Pomnika w Komarowie.

Zarząd PKK rozpoczął, na podstawie danych przekazanych stowarzyszeniu przez Urząd Skarbowy w Poznaniu, przesyłać do Darczyńców okolicznościowe pisemne podziękowania.

Ponadto, pragniemy poinformować, że zgodnie z ustaleniami, środki z tytułu 1 procenta od podatku, dedykowane na Komitet Budowy Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Komarowie, w wysokości 1630,00 zł, przekazane zostały w grudniu 2021 r. roku na konto Komitetu Budowy Pomnika - Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem”.

Kontynuując zasadę wyrażania podziękowań Darczyńcom, jak z poprzednich zbiórek, nasze stowarzyszenie pragnie raz jeszcze podziękować wszystkim tym, którzy wsparli działania na rzecz kultywowania polskich tradycji kawaleryjskich.

Na podstawie otrzymywanych danych pragniemy poinformować, a zarazem serdecznie podziękować następującym osobom, a także tym, które nie podały danych osobowych, a wsparły Polski Klub Kawaleryjski przekazując sumą z 1 procenta od podatku w 2021 roku:

Fundusz celowy na POMNIK CHWAŁY KAWALERII I ARTYLERII KONNEJ w KOMAROWIE, został zasilony przez następujących Darczyńców:

Zbigniew Strzelecki, Dariusz Woźniak, Joanna Lis, Agnieszka i Paweł Kępczyńscy, Maria Misiarz, Anna Wegner, Kamil Basendowski, Maria Nogaś, Anna Dobosiewicz, Marianna i Henryk Cichy, Karolina Kuźnicka, Stanisław Dziura, oraz kilku Darczyńców bez podania danych personalnych.

Wpłatę celową na Polski Klub Kawaleryjski przekazali następujący Darczyńcy:

Teresa i Grzegorz Hetzig, Małgorzata i Witold Jędrzejak, Katarzyna i Sławomir Gajewscy, Wojciech Musiał, Magdalena Głowacka-Strzyżewska, Izabela Pyś-Nieśpiał, Krzysztof Cimoszko, Piotr Kamiński, Hanna i Henryk Sochaccy, Przemysław Łazowski, Wojciech Wiśniewski, Mariusz Piskozub, Gabryela i Zdzisław Pawłowscy, oraz kilku Darczyńców bez podania danych personalnych.

Wpłatę celową na Oddział Terenowy PKK w Suszu przekazali niżej wymienieni Darczyńcy:

Hanna Wacławska, Adam Maćkiewicz, Bogumiła i Witold Pyrzanowscy, Teresa i Krzysztof Korwek, Janina Nowicka, Jolanta i Jarosław Maćkiewiczowie, Magdalena i Dariusz Śmigielscy, Jolanta i Włodzimierz Palińscy, Mariola Sztamborska, Andrzej Mokwa oraz kilku Darczyńców bez podania danych personalnych.

Środki celowe na Oddział Terenowy im. 17 PUW, przekazał Tomasz Dura-Kostecki.

Dodatkowo fundusz wykonania uprzęży trójkonnej do taczanki wz. 36 z tytułu 1 procenta od podatku został zasilony przez następujących darczyńców:

Tomasz Gąska i Ewa Starosta, Henryka i Wojciech Zawadzcy, Magdalena i Szymon Neumann, Halina i Marek Dragan oraz jeden Darczyńca, który przekazał na uprząż do taczanki PKK znaczną kwotę, nie wskazując w zeznaniu podatkowym danych osobowych, a którego prosimy o informację bezpośrednio do zarządu PKK na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (gwarantujemy zachowanie tajemnicy danych osobowych, jeżeli jest taka wola). Po uzyskaniu danyc Darczyńcy pragniemy przekazać pisemne, szczególne podziękowania wraz z ryngrafem mosiężnym PKK dla tego Darczyńcy.

Ponadto, należy zaznaczyć, że serdeczne podziękowania pragniemy także przekazać wszystkim innym Darczyńcom, którzy zasilili fundusz wykonania uprzęży trójkonnej, poprzez wpłaty na portal zrzutka.pl oraz bezpośrednio na konto PKK. Dzięki Państwu, czyli tym którym droga jest tradycja kawalerii polskiej, z sukcesem wykonaliśmy – odtworzyliśmy pierwszą w kraju po II. Wojnie światowej pełną i kompletną z nowych materiałów polską uprząż trójkonną do taczanki, przy konieczności opracowania zapomnianej technologii jej wykonania.

Było to możliwe dzięki szczodrości naszych członków oraz innych osób. Wśród Darczyńców były następujące osoby:

Jacek Gaj, Andrzej Wesołowski, Marcin Tobolski, Andrzej Sierżęga, Wojciech Lemańczyk, Wojciech Ziajka, Julia Dragan, Marek Dragan, Włodzimierz Kubacki, Gabryela i Zdzisław Pawłowscyi, Tomasz Biedziak, Krzysztof Szczepanek, Wojciech Fuliński, Alina Śliwińska, Władysław Zdanowicz, Waldemar Radziwiłko, Ewa Filipowicz, Alicja Kamińska, Bohdan Kaczmarek, „Kryspin”, Michał Żmich, Aleksander Khan, Robert Piątek, Tomasz Dołęgowski, Mikołaj Rey, Fundacja Szarża pod Krojantami, Piotr Andrzejewski, Maciej Zieleniow, Mateusz Olbrych, „Kamil”, Sławomir Grenda, Tomasz Borzyszkowski, Karol Modrzejewski, Maciej Grot, Lucyna Zawiszewska wraz z grupą pracowników Gminy Chojnice.

Za wszystkie wpłaty Darczyńców Polski Klub Kawaleryjski kolejny raz serdecznie i gorąco dziękuje. Dzięki Państwu nasza dalsza działalność była bardzo owocna i z pewnością postaramy się, aby nadal realizować jeszcze więcej przedsięwzięć w zakresie kultywowania polskich tradycji kawaleryjskich, tak abyście Państwo widzieli efekty wsparcia ze strony Darczyńców. Dzięki Państwu w ostatnim okresie wykonaliśmy polską taczankę wz. 36, a była to znaczna kwota na jej zakup. Każda wpłata jest na wagę odtwarzania polskich tradycji kawaleryjskich, w tym budowa Pomnika Chwały Kawalerii i Artylerii Konnej w Komarowie, którego odsłonięcie jest planowane w sierpniu 2022 roku. Efekty prac związanych z naszą działalnością, w tym wspieranie Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem” w zakresie budowy Pomnika w Komarowie, na bieżąco prezentujemy na profilu PKK portalu Facebook oraz profilu FB Stowarzyszenia „Bitwa pod Komarowem”, a także na stronach internetowych obu stowarzyszeń: www.kawaleria.org i www.bitwapodkomarowem.pl

Podsumowując niniejszy adres, raz jeszcze dziękujemy za wsparcie PKK w 2021 roku, licząc na dalszą Państwa życzliwość i szczodrość także w 2022 roku.

Obecnie stawiamy kolejny krok i teraz zbieramy na replikę Ciężkiego Karabinu Maszynowego typu Browning wz. 30. do taczanki, aby odtworzyć już cały zestaw tego polskiego kawaleryjskiego pojazdu konnego. Każdy może pomóc przekazując również w tym roku 1 % od podatku na PKK w pisując w zeznaniu podatkowym nasz KRS 0000078096 z dopiskiem „Na CKM do taczanki”. KAŻDY MOŻE POMÓC - TRADYCJA ZOBOWIĄZUJE!!!! Naszym działaniem pokazaliśmy, że "Chcieć - to móc" - jesteśmy słowni, wiarygodni i zdeterminowani.

Zarząd i Członkowie PKK