Stowarzyszenie Polski Klub Kawaleryjski

ul. Glebowa 39 B 61-312 Poznań

Krojanty 2018 - info dla Kawalerzystów

W tym szczególnym roku 100 - lecia świętowania odzyskania przez Polskę Niepodległości spotkamy się pod Krojantami. Zapraszamy wszystkich kawalerzystów, abyśmy wspólnie konno lub pieszo upamiętnili 100 letnią rocznicę Niepodległości Polski właśnie uczestnicząc w widowisku historyczno - militarnym pt. Szarża pod Krojantami-2018. Sformujmy wspólnie Szwadron 100 lecia Niepodległości - zapraszamy wszystkich tych, którzy z tej okazji chcą zademonstrować najlepsze tradycje kawaleryjskie uczestnicząc w widowisku, musztrze konnej szwadronu i wspólnej defiladzie koni, współczesnych pojazdów bojowych Wojska Polskiego - Rosomaków i czołgów PT91, które będą elementem pokazu dynamicznego razem ze śmigłowcami z 25 Brygady Kawalerii Powietrzne. Będzie to niespotykana w Polsce defilada. Nie ma żadnych ograniczeń co do przynależności organizacyjnej - wszystkich po kawaleryjsku przywitamy.

ZAPRASZAMY do Krojant w dniu 2 września 2018 r. i prosimy o rozsyłanie tej informacji Waszym przyjaciołom i znajomym. Z góry dziękujemy!

ZGŁOSZENIA MOŻNA KIEROWAĆ na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub na numer tel.: 696-275-301.

Dokumenty do pobrania:

1) Krojanty 2018 - Zaproszenie dla organizacji kawaleryjskich
2) Formularz zgłoszenia uczestników
3) Oświadczenie uczestnika

Szarża pod Krojantami 2018 - Zaproszenie

SZARŻA POD KROJANTAMI 2018

Z A P R O S Z E N I E

 

Organizatorzy widowiska historyczno – militarnego pt. „Szarża pod Krojantami 2018”, już po raz XVI–ty zapraszają do udziału w przedsięwzięciu konno lub pieszo, wszystkich miłośników tradycji oręża polskiego. Uroczystości patriotyczne i widowisko, upamiętniające sławetną szarżę 18 Pułku Ułanów Pomorskich, pod Krojantami nieopodal Chojnic, odbędą się w dniu 2 września br. (w pierwszą niedzielę miesiąca), będą miały podobny jak w latach ubiegłych charakter. W tym roku obchodzimy 79 rocznicy tego kawaleryjskiego boju.

 

Czytaj więcej: Szarża pod Krojantami 2018 - Zaproszenie

Odznaczenia państwowe dla PKK

Odznaczenia państwowe dla PKK

Z okazji XX-lecia PKK Prezydent Polski p. Andrzej Duda, na wniosek Wojewody Wielkopolskiego, wyróżnił 15 członków PKK nadając odznaczenia państwowe. W trakcie uroczystości, która miała miejsce w dniu 26 czerwca br. w Urzędzie Wojewódzkim
w Poznaniu p. wojewoda  Zbigniew Hoffmann odznaczył Krzyżami Zasługi RP przedstawicieli Polskiego Klubu Kawaleryjskiego.

Czytaj więcej: Odznaczenia państwowe dla PKK

Walne zebranie członków stowarzyszenia

Zwołanie Walnego Zebrania Członków

Polskiego Klubu Kawaleryjskiego

(Sprawozdawcze)

 

Zarząd Klubu informuje o zwołaniu dorocznego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Polski Klub Kawaleryjski, na które zaprasza wszystkich Członków
i Sympatyków. Spotkanie będzie miało szczególny charakter ze względu na obchody XX-lecia powstania i działania PKK.

Zebranie odbędzie się w niedzielę dnia 08 kwietnia 2018 r., o godz. 11.00, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Gnieźnie mającej siedzibę przy ul. Wrzesińskiej 43-55, budynek nr 3.

Zebranie, będzie miało charakter sprawozdawczy, programowy oraz organizacyjny.

W trakcie spotkania nastąpi uroczyste wręczenie Odznak Pamiątkowych PKK i legitymacji nowym członkom stowarzyszenia, wręczenie Dyplomów-Certyfikatów Krzyży „Za Zasługi dla PKK”, zwanych Krzyżem Kawaleryjskim, a także wręczenie Ryngrafu za Zasługi dla PKK osobom zasłużonym dla Stowarzyszenia. Członkom PKK wręczona zostanie również Odznaka Pamiątkowa XX-lecia PKK z legitymacją.

           Podczas obecności w PWSZ w Gnieźnie będzie można obejrzeć wystawę zorganizowaną przez OT im. 17 PUWlkp. na temat dziejów 17 Pułku Ułanów i XX – lecia PKK.

W celu nadania uroczystej formy spotkania proszę kolegów, posiadających umundurowanie kawaleryjskie, o przybycie na Walne Zebranie w mundurze, zgodnie z tradycyjnym, kawaleryjskim fasonem lub oficjalnym ubiorze cywilnym (marynarka i krawat).        

Z kawaleryjskim pozdrowieniem – Ku Chwale Kawalerii!!!

 

Zarząd PKK

POWRÓT STOPNI WOJSKOWYCH II RP

Na 100 lecie Niepodległości Polski powracają do SZ RP tradycyjne oznaczenia stopni oficerów młodszych takie jakie obowiązywały w II RP. - warto przeczytać poniższą informację - ważna dla kawalerzystów (poniżej link do artykułu).

Nowe oznaczenia stopni oficerskich. Tradycje II RP

 

Jesteś tutaj: Home Aktualności